O mnie

Agnieszka Kopczyńska Kardaś

https://www.facebook.com/agnieszka.kopczynskakardas.9/

https://www.facebook.com/warsztatysztuki

http://www.kopczynskakardas.com 

https://www.facebook.com/KopczynskaKardas

Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Wydziału Malarstwa i Grafiki ze specjalizacją Tkanina i Ceramika oraz Podyplomowych Studiów Pedagogicznych na Politechnice Gdańskiej. Ukończyłam szkolenie „Teatr” w ośrodku Korart w Koryny Opali-Wnuk, Szkolenie logorytmiczne u dr Anny Walencik Topiłko, Szkolenie „Terapia Ręki” w Edukacyjno-Rehabilitacyjnym Centrum Wspierania Rozwoju.

Od 1993 roku prowadzę własną pracownię malarską, uczestniczę w wystawach w kraju i za granicą. Prace malarskie, assamblaże i rysunki znajdują się w zbiorach prywatnych oraz na stałe w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Przez 6 lat byłam nauczycielem Sztuki w szkole podstawowej i gimnazjum. Teraz po latach własnej pracy twórczej oraz pedagogicznej założyłam Warsztaty Sztuki – ośrodek wielokierunkowego kształcenia w dziedzinie sztuki oparty na autorskim programie wczesnej edukacji sztuki. Najważniejszą ideą jest włączanie historii sztuki do edukacji dzieci już od 2-3 roku życia.

Rewelacyjne efekty działania twórczego z dziećmi przez obraz, malarza, dzieło sztuki są widoczne bardzo szybko. Dziecko zapamiętuje kolory, przedmioty na obrazach; uczy się rozpoznawać i porównywać gamy barwne, temperaturę barw, sposoby malowania. Wykorzystuje i rozwija wrodzoną intuicję, a przede wszystkim czerpie z bogactwa sztuki najlepsze przykłady.

Agnieszka Kopczyńska Kardaś – Gdańsk.

Absolwentka  Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Malarstwa i Grafiki. Dyplom z malarstwa i grafiki uzyskała w 1993 roku. Zarejestrowana jako członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Unesco. W 2001 roku jeden z obrazów został włączony do kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku. Od 1998 roku współpracuje z Galerią POSK w Londynie. W latach 1993-1998 zarejestrowany jako członek niemieckiej grupy Creactive oraz współpraca z Galerią Dino Da Vinci w Hanowerze. Od 2018 roku nawiązał współpracę z Galerią Glaza w Gdańsku. Od 2019 roku rozpoczęła współpracę ze stowarzyszeniem Harpo French Art Festival Décades de la Peintur. Od 2021 roku współpracuje z Itsliquid w ramach Międzynarodowych Targów Sztuki w Wenecji 2021 oraz Festiwalu Borders 2021.

Na stronie autorskiej www.kopczynskakardas.com można znaleźć więcej informacji o niej i jej twórczości, a także Referencje od: • mgr Joanny Ciechanowskiej, kuratora, dyrektora Galerii POSK w Londynie, • Ryszarda Kowalewskiego, prezydenta Gdańska oddział Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP), • Inga Lewald, Kurator Artystyczny Galerii Dino da Vinci w Hanowerze.

W drukowanych katalogach: • Katalog wystawy „33+3” w Muzeum Narodowym w Gdańsku; Autorzy: Krystyna Krzyżanowska, Iwona Ziętkiewicz; ISBN 83-905895-3-2; 1996 • Artyści Galerii ZPAP 2004, Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Gdański, ISBN 83-919211-5-8; 2004 • Katalog wystawy „Wolność w sztuce III generacji Związku Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku”; Autorzy: Lilla Balcerzak-Najdekier, Izabela Wensierska-Łajca; ISBN 978-83-951857-1-7;

Nagrody 2018: Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego 2020 dla Twórców Wystaw Kultury. Nagroda imienia Modgilianiego „Premio Modgiliani 2021” od Arte Spoleto.

Agnieszka Kopczyńska Kardaś